Home / Ev Dekorasyon Fikirleri / Üçgen Ev Dekorasyon Fikirleri

Üçgen Ev Dekorasyon Fikirleri

Üçgen ev dekorasyonu yapmak epey keyiflidir ve detay gerektirir. Çünkü üçgen evler küçüktür ve büyük eşyalarla dekore edilmesi nahoş bir görünüme neden olacaktır. Günümüzde büyük evler ve büyük eşyalardan sıkılan insanlar küçük objelere yönelmeyi tercih etmektedirler. Küçük ev alternatiflerinden birisi de üçgen şeklindeki evlerdir. Bungalov olarak da isimlendirilen bu evler, son zamanlarda insanlar tarafından epey tercih edilmektedir. Bu yazımızda, bungalov evinizi nasıl dekore edebileceğinize dair bazı ipuçları sunacağız: Üçgen Ev Dekorasyon Fikirleri!

Üçgen evler dekore edilirken minimal eşyalar kullanılmaktadır. Evin içerisinde her ihtiyaca uygun eşya olmalı fakat çok yer kaplamamalıdır. Bu sebeple evde kullanılan her eşya işlevsel olmalıdır. Katlanır masa, katlanır yatak gibi pek çok farklı amaca uygun eşyalar tercih edilebilir. En çok kullanılan eşya ise hem orta sehpa hem de masa olma özelliğine sahip mobilyalardır.

Dekorasyonda Kullanılan Renkler

Dekorasyonda kullanılan renkler evin havasını belirleyeceği için epey önemlidir. Üçgen şeklindeki evlerde daha çok sadelik ve sakinlik ön plana çıkar. Bu sebeple yüksek enerjili ve iddialı renklerden uzak durulması gereklidir. Bungalov evler dekore edilirken kırık beyaz ve açık gri gibi renkler kullanılmaktadır.

Evin yapımında genel olarak ahşap malzeme kullanıldığı için evin dışında spor bir hava söz konusudur. Evin iç dekorasyonunda da ağırlıklı olarak toprak tonlar kullanılabilir. Tamamen toprak tonları uyumuyla dekore edilen evler oldukça rahat bir ortam elde edilmesine yardımcı olur. Üçgen şeklindeki evler genellikle şehir dışındaki arsalarda tercih edilir.

Prefabrik Ev Alternatifi

Bungalov evlerin yapımında genellikle ahşap kullanılır ve normal evler gibi uzun bir yapım süreci söz konusu değildir fakat insanlar, zahmetli yapım aşamalarından uzak kalmak ve daha pratik bir şekilde ev sahibi olmak isteyebilirler. Bu isteği bulunan insanlar için prefabrik ev alternatifi bulunmaktadır.

Prefabrik evler hazır olarak modellerin bulunduğu ve iskeletlerin kolay bir şekilde kurulduğu yapılar olarak bilinmektedir. Belirli bir ömrü olduğundan dolayı temelden yapılan evler gibi yüzlerce yıllık bir kullanım imkanı sunmaz fakat üçgen ev modelleri arasında en uygununu araştıran kişiler prefabrik evleri tercih edebilirler. Bu evler diğer tercihlere göre daha az maliyet ile temin edilebilecektir. Prefabrik evlerde istenilen her türlü metrekare mevcuttur.

About iga

Check Also

Bina Girişi Dekorasyonu

Bina girişi dekorasyonu, insanlarda iyi bir izlenim bırakabilmek için epey önemli olduğu için, bugünkü yazımızda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.