Home / Ev Dekorasyon Fikirleri / Bina Girişi Dekorasyonu

Bina Girişi Dekorasyonu

Bina girişi dekorasyonu, insanlarda iyi bir izlenim bırakabilmek için epey önemli olduğu için, bugünkü yazımızda buna değineceğiz. Zira insanlar bir apartmana girdiği zaman ilk olarak giriş alanını görmekte ve bu alanın durumuna göre bir ilk izlenim oluşturmaktadırlar. Hal böyle olunca bina sahipleri, bina girişlerinde dekorasyona önem vermektedir.

Bina girişleri tamamen prestije uygun bir şekilde dekore edilmelidir. Çünkü daha önce de açıklandığı üzere binanın giriş kısmının insanlarda iyi bir izlenim bırakması, binanın albenisini arttıracak ve insanların beğenisini kazanacaktır.

Apartman Girişi İçin Tablo

Bina girişlerinde en çok tercih edilen dekoratif ürünlerden biri tablodur. Tablolar, bulunduğu alanın çok daha şık ve gösterişli görünmesine katkı sağlayan unsurlardandır. Apartman girişi için tablo kullanacak olan kişiler, bu alanlara için tablo seçimi yaparken bazı unsurları hesaba katmalıdır. Tablo seçiminde dikkat edilmesi gereken hususları genel olarak şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Tablonun büyüklüğü, apartman girişinin boyutuna uygun olmalıdır. Büyük giriş alanlarında devasa tablolar dahi kullanılabilirken, küçük girişlerde mutlaka daha küçük tasarımlara yönelmek yerinde bir karar olacaktır.
  • Apartman girişinin renkleriyle tablo renklerinin bütünlük sağlaması epey önem arz etmektedir. Örneğin; krem renginin hakim olduğu apartman girişlerinde altın ve kahverengi renklere sahip olan tablolar kullanmak, dekorasyonu büyük oranda destekleyecektir.
  • Tablonun doğrudan yapay ışık alan bir alana konumlandırılması da epey önemlidir. Bu noktada apartman aydınlatmaları yetersiz kalabileceği için tablonun olduğu kısımda, tablo aydınlatma LED ışıkları veya aplikler kullanılabilmektedir.

Belirtilen bu 3 hususa uygun olacak şekilde tablo tercihi ve yerleşimi yaparsanız insanları etkileyen bir apartman girişi oluşturmanız çok daha kolay olacaktır.

Apartman Girişi İçin Çiçeklik

Çiçeklik ve yapay çiçek ürünleri, apartman girişlerinde çoğunlukla tercih edilmektedir. Apartman girişi çiçeklik modelleri, mutlaka apartman girişinde kullanılan diğer dekoratif ürünlerle bir bütün oluşturmalıdır. Genellikle bir duvar, boydan boya mermer bir saksı şeklinde dekore edilmekte ve oluşturulan saksının içerisine yapay taşlar ve çiçekler ilave edilmektedir.

Bina girişlerindeki çiçeklikler doğrudan güneş ışığı alamayacağından dolayı, gerçek bitki ya da toprak kullanılması tavsiye edilmemektedir fakat insanlara bir ev sıcaklığını hissettirmek istiyorsanız yapay çiçek kullanmanız da yeterli olacaktır. Bu noktada çiçeklerin rengi ve boyutunu iyi seçmeli ve buna ilaveten yaptıracağınız çiçeklikle diğer dekorasyon ürünlerinin bütünlük içerisinde olmasını sağlamalısınız.

Apartman Girişi İçin Ayna Modelleri

Günümüzde hemen hemen her apartmanın girişinde büyük aynalar yer almaktadır. Büyük aynalar, yerleştirildikleri alanı olduğundan çok daha geniş göstermektedir. Bu bağlamda apartman girişi ayna modelleri de merak edilen konular arasında kendine yer bulmaktadır. Apartman girişlerinde çok düz olan ayna modellerinin kullanımından kaçınılmalıdır. Zira düz aynalar klasik bir görünüm meydana getirmektedir. Prestij kazanmanın ön planda tutulduğu ve bu doğrultuda tasarlanan apartman girişi aynalarıysa çok daha şık ve gösterişli duracaktır. Genellikle baklava model ayna, altın çerçeveli ayna, ayna kaplama duvar, dekoratif ayna, ışıklandırmalı ayna gibi modeller kullanılmaktadır.

Apartmanın giriş kısmında kullanılan renklere uygun olarak karartmalı aynalar da kullanılabilir. Tercih edilebilecek birçok farklı ayna modeli olduğundan dolayı, öncelikle bina girişi göz önünde bulundurulmalıdır. Binanın iç dekorasyonu, duvar renkleri, alanın büyüklüğü doğrultusunda daha iyi kararlar alınabilmektedir.

Bina Girişi İçin Germe Tavan

Bina girişlerinde germe tavanlar da sıklıkla kullanılan ürünler arasında yer almaktadır. Genellikle ofis, bina girişi gibi profesyonel alanlarda kullanılan germe tavanlar, iç panellerinden aydınlatılan ve ortama epey hoş bir görünüm kazandıran ürünlerdir. Bu ürünler temel olarak aydınlatma için değil, görsellik için tercih kullanılır.

Bina girişi gibi dekorasyonun yoğun ve ciddi olduğu alanlarda genellikle germe tavanlar tercih edilmektedir. Zira zeminin kaliteli olduğu, duvarların tablo, ayna, ışık gibi ürünlerle kuşatıldığı alanlarda tavanın boş kalması, dekorasyonda istediğimiz bir durum değildir. Bu noktada bina girişinin hakim olduğu renklere uygun germe tavan modelleri uygun olacaktır.

About iga

Check Also

Üçgen Ev Dekorasyon Fikirleri

Üçgen ev dekorasyonu yapmak epey keyiflidir ve detay gerektirir. Çünkü üçgen evler küçüktür ve büyük eşyalarla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.