Home / Ev Dekorasyon Fikirleri / Müstakil Ev Dekorasyon Fikirleri

Müstakil Ev Dekorasyon Fikirleri

Müstakil ev, çoğumuzun hayalleri arasında yer almaktadır. Bu kapsamda müstakil ev dekorasyon fikirleri en çok merak edilen konulardandır fakat birçok kişi bu tür evlerin nasıl dekore edilmesi gerektiği konusunda kararsızlığa düşmektedir. Müstakil evler, bir arsa üzerine inşa edilen, tüm mülkün sadece bir kişi ya da aileye ait olduğu yapılardır. Bu sebeple bu evlerde yaşamak çok daha konforludur. Üstelik dekorasyon alanında çok daha yaratıcı ve kullanışlı stillere yönelmek de müstakil evlerde mümkündür.

Müstakil evlerin iç dekorasyonları yapılırken tamamen görsele odaklanmak yerine kullanışlılık unsurunu da hesaba katmak gerekmektedir. Zira genellikle normal bir apartman dairesinden çok daha geniş olan müstakil evler, dekorasyon alanına yoğunluk verildiği zaman kullanışlılık ve rahatını yitirebilmektedir.

Müstakil Evler Nasıl Dekore Edilmeli

Müstakil ev dekorasyonu yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bu noktada ev dekorasyon fikirleri araştıran insanlar, ilk olarak evlerinin boyutlarını ve kullanılabilir alanlarını göz önünde bulundurmalıdır. Zira her dekorasyon ögesi tüm evlerde istendiği şekilde durmayabilir. Dikkat etmeniz gereken hususlar kabaca şu şekilde sıralanabilir:

  • Müstakil evin salonu geniş ise bir köşe soba veya şömine için ayrılabilir. Bu alana berjer, oturma minderi, kitaplık, kahve sehpası gibi unsurlar ilave edilerek keyifli bir alan oluşturulabilir.
  • Dekore edilecek müstakil evin salonu L şeklindeyse yemek grubu mutlaka salon kapısına en yakın bölgeye yerleştirilmeli ve alanın çok daha ferah gösterilmesi sağlanmalıdır.
  • Büyük olmayan müstakil evlerde mutlaka açık renkli mobilyalar, salon bitkileri ve aynalar kullanılarak alanın geniş gösterilmesi sağlanmalıdır.
  • Dekorasyon planı oluşturulurken evin bahçesi de hesaba katılmalı ve evin içini çok fazla eşya ile doldurmak yerine bahçe de değerlendirilmelidir. Bu bağlamda bahçe mobilyaları kullanılarak yeni oturma alanları meydana getirilebilir.
  • Açık renklerin hakim olduğu müstakil evlere rüstik bir hava kazandırmak için ahşap detaylara yer verilebilir veya etnik desenler kullanılarak evin dekorasyonuna ağırlık verilebilir.

About iga

Check Also

Üçgen Ev Dekorasyon Fikirleri

Üçgen ev dekorasyonu yapmak epey keyiflidir ve detay gerektirir. Çünkü üçgen evler küçüktür ve büyük eşyalarla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.