Home / Ev Dekorasyon Fikirleri / 2022 Dekorasyon Renkleri

2022 Dekorasyon Renkleri

2022 dekorasyon renklerinin oldukça farklı olduğunu, artık eski renkler yerine daha çok cıvıl cıvıl renklerin kullanıldığını söyleyebiliriz. Öte yandan krem rengi ve beyaz gibi açık renk tonlarından vazgeçilmemiş, bunları da katarak uygun bir kombinasyon sağlanmıştır. Tavan tasarımlarından fayanslara varıncaya dek renk uyumuna özen gösterilmiş ve popüler tasarımlar ortaya çıkmıştır. Özellikle açık leylak rengi, açık mor, yeşil tonları, krem ve kiremit renkleri en çok kullanılanlar arasında yer almaktadır. Bu renklerin ahşap desenle birleşimi de oldukça şık durduğu için, yanlarına ahşap mobilyalar ve bambu eşyalar koyulmaktadır.

  • Pudra renklerin ağırlıklı olduğu yeni dekorasyon trendinde, oldukça tatlı ama şık bir kombin yakalanmaya çalışılmıştır. Pudra ve kum renginin birleşimi epey şık durmakla beraber, ortama farklı bir hava katmaktadır. Açık pembe ile mor renginin birleşiminden de pek çok farklı dekorasyon modeli oluşturulmaktadır. Bu renklerin birbiriyle uyumu göze oldukça hoş gelmekte ve odaya daha şık bir hava katmaktadır.
  • Siyah – beyaz, bu yıl da vazgeçilmez ikili olmakla beraber, odayı hem spor hem de şık bir görüntüye kavuşturur. Siyah – beyaz ve özellikle zebra desenli mobilyalar, daha zarif ve dikkat çekici bir görünüm oluşturmaktadır.
  • Yalnızca beyaz rengin ağırlıkta olduğu dekorasyon türleri de en çok tercih edilenlerden biri olup yıllardır vazgeçilmezler arasına girmiştir. Bu dekorasyon modellerinin en çok kullanılanlarından biri olan beyaz kombin, oldukça hoş ve zarif durmaktadır.

Mobilyalarda Renk Uyumuna Önem Verin

Dekorasyon renkleri her mobilyada farklı durduğu için aslında önemli olan mobilyalarınızın renginde doğru bir karara varmaktır. Mobilyalarınız doğru renkte olmadığı takdirde ortaya karmaşık bir görüntü çıkar ve odanız hoş gözükmez. Mobilyalarda renk uyumuna dikkat ederseniz ortam hem bir bütün halinde hem de şık görünür. Bunu yapmak için ufak desenleri ve göz alıcı renkleri mümkün olduğunca az tutmanız gerekmektedir. Sade renkler üzerine serpiştirilen ufak desenler ve göz alıcı renkler, hem daha hoş bir görüntü elde etmenize hem de farklı bir tarz oluşturmanıza katkı sağlar.

About iga

Check Also

Üçgen Ev Dekorasyon Fikirleri

Üçgen ev dekorasyonu yapmak epey keyiflidir ve detay gerektirir. Çünkü üçgen evler küçüktür ve büyük eşyalarla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.