Home / Ev Dekorasyon Fikirleri / Bohem Tarz Ev Dekorasyonu

Bohem Tarz Ev Dekorasyonu

Bohem tarz ev dekorasyonunun, Fransa’ya özgü bir akım olmakla beraber bütün dünyaya yayıldığı açıkça görülmektedir. Bu yazımızda, bohem tarz ev dekorasyonunu kendi evinize nasıl uyarlayabileceğinize dair bazı ipuçları göreceksiniz. Bu tür evlerde yapılan dekorasyonlarda dağınıklığın ön planda olduğunu söylemek mümkün fakat dağınık bir dekorasyon olmasına rağmen epey canlı ve bir o kadar da göz alıcı sonuçlara ulaşılabilmektedir. Bohem tarz ev dekorasyonuna bakıldığı zaman, genellikle bir rengin neredeyse her tonundan faydalanıldığı fark edilmektedir. Yastık, halı, perde ve aksesuar renkleri birbirleri ile uyum içinde olabilmektedir. Buradaki en önemli nokta, dağınık bir düzen yakalamaktır. Şuna da dikkat etmek gerekir ki; yanlış dağınıklığın uygulanması sonucunda ciddi kargaşalar ortaya çıkabilmektedir.

Bohem Tarz Renkler Nelerdir

Belli başlı renklerin hakim olduğu bu dekorasyonlarda, doğru tekniklerin kullanılmasına bağlı olarak farklı renklerden yararlanılır. Burada önemli olan detay, göçebe tarzının modern bir şekilde yansıtılması olacaktır. Bohem tarzda kullanılan renkler şu şekilde sıralanabilir;

  • Pastel
  • Canlı
  • Kontrast
  • Mat
  • Parlak

Bu şekilde kullanılan renklerle beraber oldukça modern bir bohem tarzı yakalanabilmektedir. Birçok örnek incelendiğinde ise kahverengi ve beyaz renklerin bu alanda hakim olduğu görülebilmektedir. Aynı zamanda kızıl tonlarının ve sarı tonlarının da bohem tarzına uygun yapılacak dekorasyonlarda kullanıldığını söylemek mümkün olacaktır.

Bohem Tarz Dekorasyonlarda Aksesuar Tercihi

Bohem tarz ev dekorasyonu söz konusu olduğunda akla ilk gelenler arasında aksesuarlar yer almaktadır. Bu alanda yapılacak dekor işlemlerinde aksesuar tercihi de oldukça önemlidir. İsteğe bağlı olarak salonun ya da evin herhangi bir bölümünün bohem tarzda dekore edilmesinin ardından aksesuar seçimi ile ortaya çıkacak sonuç tamamlanmaktadır.

Göçebe hayatını anlatan bu yönde esintiler barındıran bohem tarz, aksesuar tercihinde saksı bitkileri ile ön plana çıkmaktadır. Özellikle bohem tarz ev dekorasyonu çalışmaları arasında beyaz saksılı bitkilerin ön plana çıktığını söylemek doğru olacaktır. Bunun dışında bohem tarzını yansıtan biblolar ya da tablolar da tercih edilebilmektedir. Aksesuar konusunda aydınlatma durumuna da dikkat ettiğiniz takdirde alacağınız sonuç, çok daha verimli olacaktır.

About iga

Check Also

Üçgen Ev Dekorasyon Fikirleri

Üçgen ev dekorasyonu yapmak epey keyiflidir ve detay gerektirir. Çünkü üçgen evler küçüktür ve büyük eşyalarla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.