Home / Ev Dekorasyon Fikirleri / Geniş Gösteren Ev Dekorasyon Fikirleri

Geniş Gösteren Ev Dekorasyon Fikirleri

Ferah ve geniş gösteren ev dekorasyon fikirleriyle sizler de evinizi daha hoş bir görünüme kavuşturabilirsiniz! Ferah ve geniş gösteren ev dekorasyon fikirlerine dair birçok farklı fikir ve yöntem bulunuyor. Bunu gerçekleştirebilmek için kullanabileceğiniz farklı renkler, eşyalar ve tasarımlar size destek olabilir. Sizler için ortamı ferah ve geniş gösteren ev dekorasyon fikirlerini derledik.

Evinizi Ferah Ve Geniş Gösteren Renkler

Öncelikle dekorasyon önerilerine, size ferahlık verecek sihirli renklerden başlayalım. Işığı yansıtma özellikleri ile adeta büyüleyen, kullanıldığı ortamı geniş ve ferah gösteren renkler, evlerinizde sizin kurtarıcınız olabilir. Özellikle 1+1 gibi küçük evlerde ve dar alanlarda sizi daraltmayacak, tam tersine ferahlatacak renkler; açık ve yumuşak tonlardaki renklerdir. Beyaz, bej, krem, açık gri, açık yeşil ve mavi tonları küçük evlerde ve dar alanlarda sıklıkla kullanılan renklerdir.

Evinizi geniş ve ferah hale getirmelerinin yanı sıra ruhsal anlamda huzur verici ve sakinleştirici etkileri de bulunuyor. Son yıllarda modern ev dekorasyon fikirlerinde en çok kullanılan renkler arasında ilk sıra, krem ve bej tonları olarak karşımıza çıkıyor.

Evinizi Ferah Ve Geniş Gösteren Eşyalar

Evinizi ferah ve geniş hale getirmek için kullanılabilecek en işlevsel eşya, aynadır. Ayna, hem ışığı hem de görüntüyü yansıtmasıyla bulunduğu ortamın alanını adeta ikiye katlayarak evinizi ferah ve geniş gösteren eşyalar arasında birinci sırayı alıyor.

Ferahlığın ve modernliğin kesişimi söz konusu ise ferah ve geniş gösteren modern ev dekorasyon fikirlerinden bahsederken mobilyaları atlamak olmaz. Açık renk mobilyalar, ahşap ve ağaç tasarımlar ise evinizi daha ferah hale getirmesinin yanı sıra sakin ve huzurlu bir ortam yaratmak için de birebir.

Evinizi Ferahlatma Önerileri

Evlerinizde ferah bir ortam yaratmak için önerilerimiz çok basit: Ne kadar az eşya, o kadar çok huzur! Minimalist bir yaklaşım olan bu önerinin temelinde, kullanacağımız kadar eşya almak yatıyor; daha az detaylı, basit, sade bir yaşam tarzını ifade ediyor.

Bunun yanında çok fazla desenli, karışık renklere sahip tasarımlar ve çok fazla eşya olması bulunduğu ortama renk katsa da maalesef ki ortamın daha küçük ve karışık gözükmesine yol açabiliyor. Bu nedenle az renk ve az eşya kullanmak, ortamı ferah ve geniş gösteren modern ev dekorasyon önerilerimizden biridir.

About iga

Check Also

Üçgen Ev Dekorasyon Fikirleri

Üçgen ev dekorasyonu yapmak epey keyiflidir ve detay gerektirir. Çünkü üçgen evler küçüktür ve büyük eşyalarla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.