Home / Ev Dekorasyon Fikirleri / Kuzey Avrupa Dekorasyon Modeli

Kuzey Avrupa Dekorasyon Modeli

Kuzey Avrupa dekorasyon modeli, sadeliği ve şıklığıyla son zamanlarda pek çok evin dekorasyonunda tercih edilmektedir. Hemen hemen her konuda övgü toplayan Kuzey Avrupa kültürü, son yıllarda bu kez de dekorasyon tarzı ile özgü topluyor.

Kuzey Avrupa Dekorasyon Modeli ile Sade Ev Tasarımları

Oldukça sade ve gösterişsiz ancak bir o kadar da şık bir tasarım anlayışını benimseyen Kuzey Avrupa dekorasyon modeli sıklıkla tercih ediliyor. Evlerinde Kuzey Avrupa dekorasyon modelini kullanmak isteyenler için bu stilin karakteristik özelliklerini derledik.

Kuzey Avrupa Dekorasyon Modelinde Renk Kullanımı

Kuzey Avrupa dekorasyon modelinin en önemli özelliklerinden biri sadelik olarak karşımıza çıkmaktadır. Dolayısıyla bu dekorasyon modelinde hiçbir şeyde aşırılık ya da sivrilik tercih edilmediği gibi renklerde de daha yumuşak tonlar ön plana çıkmaktadır. Gözü yoran renkler yerine daha nötr, doğal veya pastel renkler tercih etmeniz Kuzey Avrupa dekorasyon modeli için oldukça önem taşır.

Kuzey Avrupa Dekorasyon Modelinde Mobilya Tercihi

Sadeliğin ön planda olduğu Kuzey Avrupa dekorasyon modelinde de oldukça önemli olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu dekorasyon modelinin karakteristiklerinden biri kesinlikle ahşaptır. Mobilyaların ahşap malzemeden yapılmış olması, evinizde Kuzey Avrupa tarzı bir dekorasyon havası yakalamak için kullanmanız gereken ilk şeydir.

Aynı zamanda mobilya seçiminiz konusunda mobilya boyutları da bu dekorasyon tarzı söz konusu olduğunda göz ardı edilmemesi gereken bir faktör olarak görünmektedir. Sadelik açısından odaların tıka basa doldurulmaması ve mobilyaların büyüklüğünün sahip olduğunuz alana göre olması önem taşır.

Rekabete Karşı Durup Uyumluluktan Yana Olun

Kuzey Avrupa dekorasyon modeli için kullandığınız mobilyaların birbiri ile rekabet etmemesi önemlidir. Uyum ve ahengin ön planda olduğu bu dekorasyon tarzında birbirleriyle rekabet eden parçaların varlığı söz konusu olmamalıdır. Yapacağınız kombinasyonların mükemmel bir uyum içerisinde olmasına dikkat etmeniz önem taşır.

Aynı zamanda bu tarz bir dekorasyon meydana getirirken karmaşıklıktan mutlaka kaçınmalı, mümkün olduğunca simetriye dikkat etmelisiniz. Unutmamak gerek; sadelik ve düzen Kuzey Avrupa dekorasyon modelinin ana özelliklerindendir.

About iga

Check Also

Üçgen Ev Dekorasyon Fikirleri

Üçgen ev dekorasyonu yapmak epey keyiflidir ve detay gerektirir. Çünkü üçgen evler küçüktür ve büyük eşyalarla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.