Home / Ev Dekorasyon Fikirleri / Minimalist Ev Dekorasyon Fikirleri

Minimalist Ev Dekorasyon Fikirleri

Minimal dekorasyon ile alakalı dikkat edilmesi gereken detayları merak ediyorsanız bu yazımız sizin için: Minimalist Ev Dekorasyon Fikirleri!

Minimalist bir şekilde dekore edilmiş mekanlarda karmaşıklıktan uzak bir görünüm ve sadelik hedeflenir. Dolayısıyla renk tercihiniz de göz yormayan tonlardan yana olmalıdırIşığı yansıtan, nötr renk tonlarını tercih edebilirsiniz. Çoğunlukla siyah ve beyaz renkler tercih edilmekte fakat sadece siyah ve beyaz renkler olması gerekmiyor, yumuşak gri tonları, bej rengi ve kahve tonlarını da kullanabilirsiniz.

Minimalist bir şekilde dekore edilmiş bir mekanın monotonlaşmaması için doku kullanmak en efektif yöntemlerden biridir. Mobilyalarınızda ve aksesuarlarınızda doku kullanmak veya dokulu bir duvar kağıdı tercih etmek, mekana canlılık ve derinlik katmanıza yardımcı olacaktır. Lamba, kilim, örtü, yastık, kumaş ve halılar, mekanın canlılığını arttırmasına destek olacak yardımcı aksesuarlardır.

Minimal bir dekorasyon stili oluştururken denge, en önemli unsurlardan biridir. Evinizde huzur ortamı yaratmak için birbirinden bağımsız duran, kaba ve göz yoran detaylar yerine birbiri ile uyumlu, birbirini tamamlayan detaylar yer almalıdır.

Minimalist evlerde aydınlatma konusuna gelecek olursak; evin içerisine bolca güneş ışığı almak için pencerelerinizin geniş olması gerekmektedir. Bu, mekanın ferahlığını arttıracak bir detaydır. Mekan aydınlatmasında ışık miktarı, gözü yoracak kadar fazla olmamalıdır. Ortamda aydınlatmaya yetecek kadar loş bir ışık bulunması yeterlidir. Basit ama mekana şıklık katacak küçük armatürleri tercih edebilirsiniz.

About iga

Check Also

Üçgen Ev Dekorasyon Fikirleri

Üçgen ev dekorasyonu yapmak epey keyiflidir ve detay gerektirir. Çünkü üçgen evler küçüktür ve büyük eşyalarla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.