Home / Ev Dekorasyon Fikirleri / Bağ Evi Dekorasyon Fikirleri

Bağ Evi Dekorasyon Fikirleri

Bağ Evi Dekorasyon Fikirleri, farklılık arayanlar tarafından çok merak edilen konulardandır. Biz de bu konuda size bazı öneriler sunduk. Bağ evleri hep müstakil bir yapıdadır. Bu nedenle bağ evini dekore ederken hem iç dekorasyon hem dış dekorasyon hem de bahçe dekorasyon yapılabilmektedir. Bu tarz evlerin dekorasyonunda genellikle rüstik stil revaçtadır.

Çoğu zaman yılın belli bölümlerinde hayatın stresinden uzaklaşmak için ziyaret edilen bağ evleri, birçok farklı şekilde dekore edilebilme imkanı sunarlar. Bu dekorasyon yöntemlerinin hemen hepsinde konfor, ön planda tutulmaktadır. Gelin, bu dekorasyon ipuçlarına birlikte göz atalım!

Bağ Evinin İç Dekorasyonu

Bağ evinin iç dekorasyonu yapılırken, doğal renkler iç mekana hakim olmalıdır. Doğal renkler ile harmanlanan rüstik tarz, iç mekana çok hoş bir hava katmaktadır. İşte, bağ evlerinde epey popüler olan bazı dekorasyon seçenekleri:

  1. Toprak tonda geniş koltuklar ile ahşap tonda mobilyalar, birbiri ile harika bir uyum yakalarlar.
  2. Hayvan büstleri de rüstik tarza katkı sağlayacaktır.
  3. Bağ evinde ısınma yönteminiz kesinlikle şömine olmalıdır.
  4. Eski usul gaz lambaları, sallanan koltuklar, etnik desenli kilimler… Hepsi size doğal bir huzur verecektir.
  5. Büyük salon bitkileri yerleştirerek doğa anayı evinize davet edebilirsiniz.

Bu öneriler yalnızca birer örnektir. Siz bu örneklerden esinlenerek kendi zevkinize uygun uyarlamalar yapabilirsiniz.

Bağ Evi Bahçesi

Bağ evlerinin en büyük artılarından bir tanesi de geniş balkon ve bahçelere sahip olmalarıdır. Hem bahçede hem de balkonda, dekorasyon stilinize uygun bahçe mobilyaları kullanabilirsiniz. Bahçe masaları, bahçe sandalyeleri, hamaklar ve salıncaklarla adeta bir doğa parkı kurabilirsiniz. Tavandan sarkıtmalı saksıları olan çiçekler de çok hoş bir görüntü verecektir.

Bahçede uygulayacağınız dekorasyona karar verirken ilk dikkat etmeniz gereken şey, bahçenin büyüklüğüdür. Bahçelerin ferahlık veren bir görünümde olması çok önemlidir ve bunun için de alanınıza uygun mobilya yerleştirmeleri yapmalısınız.

About iga

Check Also

Üçgen Ev Dekorasyon Fikirleri

Üçgen ev dekorasyonu yapmak epey keyiflidir ve detay gerektirir. Çünkü üçgen evler küçüktür ve büyük eşyalarla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.