Home / Ev Dekorasyon Fikirleri / Ev Dekorasyon Fikirleri 2022

Ev Dekorasyon Fikirleri 2022

Yazın canlandırıcı ışıkları pencerenizden içeri girmişken evinizi yenilemek, yeni bir başlangıç yapmak, odalarınıza küçük de olsa şık dokunuşlar katmak için Ev Dekorasyon Fikirleri 2022 yazımıza mutlaka göz atın! Trendler arasından sizin için en uygun olanlarını hemen uygulayıp yepyeni bir başlangıç yapın!

Evinizi Doğaya Çevirecek Yeşil Bitkilere Yer Açın

Ev Dekorasyon Fikirleri 2022 arasında doğallık ve doğaya dönüş, ana temalardan biridir. Bu nedenle evlerimize canlandırıcı, ferah bir etki veren yeşil bitkiler yeni yılda da oldukça popüler olacak gibi görünüyor. Yeşil bitkilerin yanı sıra doğal bir görünüm sunan bitki ve çiçek motifleri ya da objeleri de duvarları, mekanların en güzel köşelerini süsleyecek.

Sürdürülebilir ya da Geri Dönüştürülmüş Eşyalar 

Son yıllarda doğanın değerini bir kez daha anladık. Bu nedenle Ev Dekorasyon Fikirleri 2022 arasında geri dönüştürülmüş ve sürdürülebilir eşyalar da öncelikli bir şekilde yer alıyor. İkinci el, vintage eşyalar, geri dönüştürülmüş malzemelerden hazırlanan dekoratif objeler hem evlere nostaljik bir hava katacak hem de doğaya saygılı birer seçim olacak.

Doğal ve Nötr Renkler

Bej, beyaz, gri, sütlü kahve, kahverengi… 2022’nin modasını, aslında modası pek de geçmeyen doğal ve nötr renkler oluşturacak. Minimal ve modern bir tasarımın oluşturulmasını da destekleyen bu renk tonları, evini dekore etmek isteyenler tarafından sıkça tercih edilmekte.

Çok Amaçlı Mekanlar

2022’de daha kompakt ve birden fazla amaca yönelik mekanlar ön planda. Bu oturma ya da yatak odasının bir köşesine oluşturulmuş çalışma ya da okuma alanı da olabilir; oturma, yemek ve mutfak alanlarının bir arada kullanılması da. Önemli olan sizin için en işlevsel ve konforlu alanı yaratmanız.

Özel Çalışma Alanları

Pandemi ile birlikte tüm dünyada imkanı olan pek çok kişi evden çalışmaya başlayınca her evde bir çalışma alanı ihtiyacı doğdu. 2022’de ise bu durum biraz daha ileriye gidecek gibi görünüyor. 2022 dekorasyon trendlerine göz atarken çalışma odası tasarımları çok sık karşınıza çıkacak. Eğer evinizde çalışma odası yapacak bir alan varsa yeni yılda minimal ve modern bir çalışma alanı yaratmak için kolları sıvayabilirsiniz.

Doğal Görünümlü Ahşap Parçalar

2022 ev dekorasyonu fikirleri arayanların doğanın izinde gideceğini söylemiştik. Bu durum mobilyalarda da göze çarpıyor. İşlenmemiş gibi duran, doğal görünümlü ahşap mobilyalar, oturma odasından yatak odasına, mutfak tezgahından yemek odasına kadar pek çok alanda kullanılıyor.

Japandi Dokunuşlar

İskandinav işlevselliğinin Japonların minimalist anlayışı ile bir araya geldiği Japandi tasarımlar, 2022’nin gözde dekorasyon trendlerinden. Minimal, açık renklerin ağırlıklı olduğu, yalın, bitkiler ile zenginleşen ve temel ihtiyaçların yer aldığı mekanlar yaratarak yeni yılda daha sakin ve huzurlu mekanlar oluşturabilirsiniz. Eşyanın az olduğu bu ferah ve aydınlık mekanlar, kendinizi daha iyi hissetmenize de yardımcı olabilir.

Tüm bu önerileri dikkate alarak evinizi 2022 dekorasyon trendlerine uygun olarak düzenleyebilirsiniz.

About iga

Check Also

Üçgen Ev Dekorasyon Fikirleri

Üçgen ev dekorasyonu yapmak epey keyiflidir ve detay gerektirir. Çünkü üçgen evler küçüktür ve büyük eşyalarla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.