Home / Ev Dekorasyon Fikirleri / Yaratıcı Ev Dekorasyon Fikirleri

Yaratıcı Ev Dekorasyon Fikirleri

Kendin yap (DIY) projeleri, günümüz modern toplumunda atık malzemelerin değerlendirilmesi, geri dönüşümü ve tüketimin azaltılması açısından çok önemli bir yere sahiptir. Sadece evdeki atık malzemeler ile değil tüm atık, eski malzemeleri kullanarak birbirinden kullanışlı ve yaratıcı malzemeler ortaya çıkarabilirsiniz. Biz de kendin yap fikirleri ile evini yenilemek isteyenler için Yaratıcı Ev Dekorasyon Fikirleri ve yapım aşamalarını hazırladık. Evde kullandığınız eskimiş, kullanım ömrü dolmuş ya da tamamlayıcı parçaları kaybolmuş eşyalarınızı bambaşka bir amaçla kullanabilirsiniz. Birbirinden tamamen bağımsız iki mobilyanın parçalarını birleştirerek kendi kendinize projeler oluşturabilir tamamen özel kendin yap fikirleri ortaya çıkarabilirsiniz. Üstelik bu kendin yap fikirlerini sadece kıyafet, takı ve kadın ürünlerinde değil ev eşyaları veya sevdiklerinize hediye olabilecek şekilde de hazırlayabilirsiniz.

Eski mobilyalar ile kendin yap (DIY) projeleri

Eski gardıroplarınızı, şifonyerlerinizi atmadan önce bir kez daha düşünün. Kenarları kırılmış çivisi çıkmış bu mobilyaların her bir parçası farklı farklı malzemeler olarak kullanabilirsiniz. Örneğin, gardıropların kapakları hala sağlam ise balkon veya bahçe masası olarak kullanabilirsiniz. Bu kapağı kenarlarını zımparalayarak temizleyin. Boyası kalkmış ise tüm etrafını zımparalayarak dilediğiniz renge boyayabilirsiniz. Başka mobilya parçalarından keserek oluşturabileceğiniz gibi satın da alabileceğiniz dört adet masa bacağı ile masanız hazır. Kaliteli bir ağaçtan yapılmış ise ağır ve uzun ömürlü olacağı da garantidir.

Eski çekmeceler yeni kutular

Şifonyeriniz, çekmeceli dolabınız eskidi. Tekerlekleri bozuldu artık çalışmıyor ya da tekerlekleri bile yok o kadar eski yani. Çıkarın çekmeceleri, zımparalayın her tarafını. Sonra seçin güzel parlak bir renk boya. İster şekiller yapın ve üzerini boyayın, isterseniz dümdüz boyayın. Bu yeni kutularınızı masa üzerinde, komodin üzerinde kullanabileceğiniz gibi arka kısmından sıkı bir şekilde duvara monte ederek raf olarak da kullanabilirsiniz. Dilerseniz ön kısmındaki parçasını söküp kutu görünümünden de kurtarabilirsiniz.

Karışık takı kutularına son!

Bilezikler, bileklikler, küpeler, her şey bir arada. Doğal olarak da hepsi birbirine karışıyor. O zaman küpeleri ve bilezikleri ayırma vakti geldi değil mi? Bileklik ve bileziklerinizi eski havlu kağıt askısına dizebilir, böylece hepsini bir arada görerek hangisini takacağınıza daha kolay karar verebilirsiniz.

About iga

Check Also

Üçgen Ev Dekorasyon Fikirleri

Üçgen ev dekorasyonu yapmak epey keyiflidir ve detay gerektirir. Çünkü üçgen evler küçüktür ve büyük eşyalarla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.