Home / Ev Dekorasyon Fikirleri / Kendiniz Yapabileceğiniz Ev Dekorasyonları

Kendiniz Yapabileceğiniz Ev Dekorasyonları

Kendiniz Yapabileceğiniz Ev Dekorasyonları sayesinde evinizdeki eski ve artık malzemeleri değerlendirmenin, kendi yaratıcılığınızı kullanarak harikalar yaratmanın yollarını sizler için derledik. Son zamanların yükselen projelerinden biri olan kendin yap (DIY) fikirleri, aklınıza gelebilecek hemen hemen her yerde uygulanabilir. Ev dekorasyonlarında, kıyafetlerimizde, zihni sinir projeleri dediğimiz yaratıcı ve enteresan projelerde, bahçe düzenlemesinde uygulanabilir. Çocuklarımızın yaratıcılığını desteklemek için kendin yap fikirleri ile onlara oyuncaklar yapabilir, yeni oyuncaklarını kendileri yapmaları için de fikirler verebilirsiniz.

Eskiden el işi dersimiz vardı. Tüm çocuklar el işi dersinde aslında evde kalan giden eşyaları kullanarak, çeşitli boyalar ve kağıtlar ile süsleyerek çeşit çeşit şeyler yapardı. Şimdilerde çocukların yaratıcılığını destekleyen neredeyse hiç bir şey kalmadı. Evde biz kendi imkanlarımız ile çocuklarımızın yaratıcılığını destekleyebiliriz.

Peki evlerinizi daha şık bir hale getirmek için Kendiniz Yapabileceğiniz Ev Dekorasyonları neler olabilir? Hangi odalar için neler yapabiliriz? Ev dekorasyonu için kullanabileceğimiz aksesuarların büyük bir kısmını evde kendimiz yapabiliriz. Eski ve kullanılmış eşyaları değerlendirerek yapabileceğimiz gibi bu aksesuarları hobi mağazalarından aldığımız ürünler ile de yapabiliriz. Biz bu yazımızda çoğunlukla evdeki fazla malzemeleri kullanarak yapabileceğiniz örneklerden bahsedeceğiz. Mesela, çocuk odası girişi için ya da evin genel girişi için kullanabileceğiniz renkli giriş paspası fikri. Her evde örgü örmeye hevesli birileri vardır. Örgü başlanır çoğunlukla bitmeden yarım kalır. Bitse bile her örgüden bir miktar ip artar. Bu ipleri bir araya getirip bunlardan minik ponponlar yapın. Bu ponponları birbirine dikerek yuvarlak ya da kare paspaslar yapın. Daha büyüğünü yaparak çocuk odasında çocukların üzerinde oturup oyun oynayabileceği bir şey de yapabilirsiniz.

Çocuk odası ve banyolar, Kendiniz Yapabileceğiniz Ev Dekorasyonları için en uygun yerlerdir. Bitmiş tuvalet kağıtlarının rulolarını kalemlikten oyuncaklara kadar çeşit çeşit tasarım haline getirebilirsiniz. Boş kavanozları içine taşlar ve su koyup, üzerine de canlı veya cansız çiçek yaprakları atarak harika birer banyo aksesuarı haline getirebilirsiniz. Bu tarz cam kavanozları mum ile süsleyerek salon ve oturma odası dekorasyonlarında kullanabilirsiniz.

About iga

Check Also

Üçgen Ev Dekorasyon Fikirleri

Üçgen ev dekorasyonu yapmak epey keyiflidir ve detay gerektirir. Çünkü üçgen evler küçüktür ve büyük eşyalarla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.